אנו מחפשים תמיכה עממית בקרב יהודים ובקרב התומכים בהחזרת צאצאי עשרת השבטים לשורשיהם העבריים ...
הצטרפו אלינו
 

עמוד הבית

הרב אברהם פלד - מייסד פרוייקט קול התור

אברהם פלד נולד בתאריך 14.02.54 במנהטן בארה"ב. הוא בוגר ישיבה קולג' בלימודי יהדות ופסיכולוגיה והוסמך לרבנות בשנת 1983.

הרב אברהם פלד מתגורר כיום בירושלים. הפעילויות שלו כוללות עבודות מחקר מקיפות עבור פוליטיקאים ופרשנים בנושאים מספר. הוא עוסק במספר פרוייקטים רציניים של הצלה, ובנושא זה הוא בעל מוניטין בינלאומיים. הרב אברהם פלד הוא הכותב וכותב-שותף של מספר פרסומים מחקריים דתיים בנושאים תורניים.

הרב אברהם פלד וחזון קול התור

החיבור שלו לחזון ופרוייקט קול התור נובע מהתשוקה שלו כלפי ההבטחה הנבואית התנכ"ית לתחיית בית ישראל. חיבור זה קשור אולי גם לברכה מיוחדת שהוא קיבל, כאיש צעיר, מהרבי מלובביץ' (רב שניאורסון המהולל), הרב הבולט של חסידי חב"ד.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rabbi_Menachem_Mendel_Schneerson

בתקופה שלמד בישיבה יוניברסיטי, אברהם רכש לעצמו מוניטין של אדם היכול לחלץ נוער מצרות, במיוחד במקרים בהם אחרים נכשלו בכך. זמן קצר לאחר שהוסמך לרבנות, פנה אליו גורם מוביל בחב"ד וגייס אותו לטיפול בנושא מורכב במיוחד ומסוכן פוטנציאלית. אברהם נענה והצליח - דבר שהוביל אותו לפגישה עם הרבי.


תמונה של הפגישה בין הרב אברהם פלד לבין הרבי מלובביץ'
הרב מנחם מנדל שניאורסון

הרבי מלובביץ' רצה להודות באופן אישי לאברהם ולברכו שיזכה להחזיר את הנוער היהודי בו הוא טיפל לדרך הישר. אחרי שהוענקה לו הברכה, הוא ביקש ברכה מיוחדת נוספת מהרבי. אמונתו האישית של אברהם והבנתו את התנ"ך וכתבי חז"ל היתה, שגויים רבים מוצאם מבני ישראל ו"בני ישראל אובדים" אלה יחזרו יום אחד למורשתם ולארץ ישראל. תשובתו של הרבי לבקשתו של אברהם היתה: "כמובן שהם כאלה".. אזי הרבי בירך את אברהם שיזכה להוות השפעה חיובית על יהודים ועל גויים צאצאי בני ישראל במהלך התהליך הנבואי של גאולה (תחיית וגאולת ישראל).

רק שנים לאחר מכן, אברהם מצא מוצא לחזונו וביטוי לתשוקתו לשיבה המתוארת בתנ"ך של עשרת שבטי ישראל האבודים. הוא הפך להיות מייסד שותף של "ברית עם", הוצאה לאור יהודית שמושבה בירושלים, החוקרת את את העקבות ההיסטוריים של עשרת השבטים הצפוניים מאז שהוגלו במאה השמינית לפני הספירה.

לקראת סוף 2005 (תחילתה של השנה היהודית התשס"ו), הפך אברהם למייסד שותף של פרוייקט קול-התור. לאור התופעה המדהימה של התעוררות התנועה ל- "תחייה עברית" בקרב נוצרים ציוניים ברחבי העולם, פרוייקט קול התור יקדם ויפרסם כעת את חזונו ברמה הרבנית כמו גם מתוך תשתית התחייה העברית בקרב הנוצרים הציוניים. בהתבסס על יחזקאל לז:טו-כח המדבר על תחיית שני הבתים, יהודה ועשרת שבטי ישראל, פרוייקט קול התור יפיץ ידע מכתבי הנביאים התנ"כיים וחז"ל בנוגע להגשמה הממשמשת ובאה של החזון הנבואי של תחיית ישראל. פרוייקט זה ישאף כמו כן להניח את היסודות להשגת פיוס בדרכי שלום בין שני הבתים המנוכרים של יהודה (היהודים) ועשרת שבטי ישראל (הידועים גם בשם בית יוסף ואפריים או 'עשרת שבטי ישראל האבודים'), הגולים בקרב העמים. חזון קול התור שואף להגביר את המודעות בקרב כל צד בקרע הגדול הזה, בן 3000 השנים, בבית הא-ל, לאחריות המוטלת על כל צד בהשגת השלום והפיוס.

חזון קול התור גוזר את שמו מהפרסום של חזונו וכתביו של בר-סמכא יהודי גדול בנושא הגאולה של כל בית ישראל, הגאון מווילנה (רבי אליהו בן שלמה זלמן - הגאון מווילנה, ליטא, 1720-1797).

עמוד הבית
אודותינו
המשמעות של קול התור
חזון קול התור
איתור 10 השבטים האבודים והכנה לשיבתם
הרב אברהם פלד
תשקיף הפרוייקט
גורמים מאחדים
אסמכתות מהתנ"ך לקיבוץ גלויות של שבטי ישראלCOPYRIGHT 2007 KOL HA TOR.ORG.IL